EBA Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie na rynek innowacyjnego automatu vendingowego”
07.09.2016

logo_FE_Inteligentny_Rozwoj_rgbUE_EFRR_rgb

Celem projektu jest wdrożenie technologii produkcji automatów vendingowych wyposażonych w nową konstrukcję kluczowych elementów urządzenia: drzwi, szuflad produktowych; produkcję sprężyn wydających oraz wyposażonych w system Sense&Smell emitujący zapachy i mający na celu przyciągniecie uwagi klienta. Wszystkie rozwiązania składają się na technologię nie stosowaną do tej pory w branży w skali kraju.

Nowe rozwiązania będą dotyczyły podstawowych parametrów technicznych automatu. Nowe drzwi i szuflady pozwolą na sprzedaż cięższych produktów oraz towarów, których przechowywanie wymaga relatywnie niskiej temperatury. Tym samym rozwiązane zostaną problemy dotyczące trwałości towarów w automacie, a same maszyny będą mogły być umieszczane w trudniejszym otoczeniu np. w wyższej temperaturze otoczenia. Nowe urządzenia przeznaczone są głównie do sprzedaży produktów spożywczych (posiłków, przekąsek, itp.), dla których istotne są warunki przechowywania ich w urządzeniu.

Realizacja projektu pozwoli Spółce na wdrożenie wyników prac badawczo – rozwojowych prowadzonych od kilku lat w przedsiębiorstwie. Ponadto umożliwi także znaczącą modernizację posiadanego parku maszynowego i automatyzację procesów produkcyjnych.

Projekt przyczyni się również do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa w segmencieautomatów vendingowych umożliwiając rozwój polskiej marki urządzeń na rynkach światowych.

Wartość projektu: 6 481 300,00 PLN
Dofinansowanie projektu z EFRR: 2 527 707,00 PLN